Öğrencilerin gözü önünde kediyi 5. kattan itti. Kedi Eros’un yankısı sürerken. Bu nasıl hoca

Geçtiğimiz aylarda kedi Eros’u 6 dakika boyunca tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılmış, kediye yapılan bu canice saldırı sonrasında açılan davayı kamuoyu yakından takip etmişti.

Oda TV’den Sinem Hançerigüzel’in haberine göre:

Bu defa kamuoyunun dikkatini çeken olay İstanbul Beşiktaş’ta Terakki Okullarında meydana geldi. Yabancı dil sınavı IELTS için Terakki Vakfı Okulları Levent yerleşkesinde, sınavı yapan kurum tarafından görevlendirilen bir gözetmen okulda kendisine bakılan sokak kedisini 5. kattan aşağıya itti.

Merakla pencereye yönelen öğrencileri tehdit eden gözetmenin öğrencileri bir daha sınava girmemekle tehdit ettiği iddia edildi.

BİR ÖĞRENCİ DUYURDU

Kan donduran olayı o esnada sınava katılan bir öğrenci sosyal medya hesabından duyurdu. Duruma öğrenciler ve veliler tepki gösterip sosyal medyada #farukiçinadalet etiketi ile paylaşımlar yapıldı. Bununla beraber özel kurumların sınavların gözetmenlerin öğretmen olma şartının olmadığı da belirtildi.

İKİ BACAĞI KIRIK

Kedinin 5. Kattan aşağıya itilmesinin ardından kedi Faruk’a ilk müdahale Beşiktaş Belediyesi Rehabilite Merkezi tarafından yapıldığı ardından da okul yönetiminin kedi için özel klinikte bakımını üstlendiği belirtilirken kedinin iki bacağının kırıldığı ve iç kanama yaşadığı aktarıldı.

OKULDAN AÇIKLAMA

Vahim olayın ardından okul yönetimi velilere açıklama yaparak, kedinin sınav alanına girmeye çalıştığını, gözetmen tarafından kontrolsüz müdahale yapıldığını ayrıca kedinin bakımını okulun

üstlendiğini ve gözetmen hakkında hukuk birimlerinin yetkili mercilere başvuru yapılacağını açıkladı.

SINAV KURUMUNDAN AÇIKLAMA

Sınav Kurumu’da yaşanan olay sonrasında sessiz kalmayarak bir açıklama yaptı. Açıklamada gözetmen ile olay günü ilişiğin kesildiğini, kedinin tüm masraflarının kurum tarafından karşılanması için bağlantıda oldukları ve yaşanan olay için yasal süreçlerin başlatıldığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x